Отборът на Севиля записа разгромна победа с 5:0 над Леванте

...

Севиля се настани на третото място в Ла Лига след разгром над Леванте

Отборът на Севиля записа разгромна победа с 5:0 над Леванте в днешното си домакинство от 21-ия кръг в Примера дивисион.

Андалуцийците преобладаваха през целия мач, само че в първите 45 минути по този начин и не съумяха да доближат до гол. Ситуацията обаче се промени радикално през второто полувреме.
 Снимка 402723
Източник:

Резултатът беше открит единствено три минути откакто играта беше възобновена. Бен Йедер съумя да доближи до доста положително подаване във вратарското поле и преодоля стража с удар от близо, ориентиран към средата на мрежата - 1:0.

След час игра, Андре Силва удвои, откакто топката му бе " доставена " от Куинси Промес - 2:0.

В 71-ата минута, Франко Васкес оформи класиката, минавайки през отбраната на противника и мушвайки кълбото в долния ляв ъгъл - 3:0.

Резултатът бе покачен на 4:0 в 80-ата минута, когато Пабло Сарабия се разписа от дузпа, която домакините получиха поради нарушаване на Хасон в наказателното си поле. Отново след 11-метров углавен удар, Промес оформи крайното 5:0 в добавеното време. Ерик Алмада игра доста рисково в пеналта, а основният рефер прегледа обстановката и благодарение на ВАР, след което взе дефинитивно решение да отсъди втора дузпа в срещата.
 Снимка 402722
Източник:

След тази победа, Севиля събра актив от 36 точки, колкото има и Реал (Мадрид), само че защото е с по-добра голова разлика от " белите ", се подреди на третото място в Ла Лига. Леванте пък е 10-ти с 26.