Отборът на Севиля записа домакински успех с 2:1 над Гранада

...

Пореден успех на Севиля, титлата изглежда постижима

Отборът на Севиля записа домашен триумф с 2:1 над Гранада в андалусийското дерби от 32-ия кръг на Ла Лига. Това беше пета поредна победа за играчите на Юлен Лопетеги, които по този метод си осигуриха присъединяване в групите на Шампионската лига през идващия сезон.

В 16-ата минута Иван Ракитич откри за “бланкирохос” с тъкмо изпълнена дузпа за фал на Максим Гоналон против Алехандро Гомес.

В 53-ата минута точно някогашният капитан на Аталанта асистира на Лукас Окампос за втория гол на отбора. В последната минута на постоянното време Роберто Солдадо оформи крайния резултат от дузпа, свирена за игра с ръка на Маркос Акуня.

Така четвъртият в класирането Севиля събра 70 точки и изостава единствено на три пункта от водача Атлетико Мадрид преди гостуването на “дюшекчиите” на Атлетик Билбао. Гранада остана на осмото място с 42 точки в актива си.