Отборът на Селта успя да прекъсне неприятната си серия от

...

Селта се спаси на косъм срещу Хетафе

Отборът на Селта съумя да прекъсне неприятната си серия от три следващи загуби в Ла Лига, завършвайки наедно вкъщи с отбора на Хетафе. Двубоят на стадион „ Мунисипал Балаидос ” завърши при резултат 1:1, а изравнителния гол за домакините пристигна минута преди края на постоянното време.

Двубоят стартира кошмарно за домакините, които в първия половин час изгубиха двама от играчите си поради травми.

В последните моменти на първата част гостите съумяха да излязат напред в резултата с помощта на Ерес Унал, който се разписа по прелестен метод от директен свободен удар.

През втората част чистите положения пред двете порти съвсем липсваха, само че въпреки всичко домакините съумяха да изтръгнат точката и да лишат своя съперник от първа победа от средата на септември.

Хосеп Аидо се разписа във вратата на Хетафе с глава след чудесно центриране на Яго Аспас.