Байер Леверкузен изравни в добавеното време, за да измъкне равенство

...

Леверкузен си осигури късно равенство, за да постави непобеден рекорд и да стигне до финал в Лига Европа

Байер Леверкузен изравни в добавеното време, с цел да измъкне тъждество 2-2 против Рома на BayArena, което удължи серията им без загуба до рекордните 49 мача като Отборът на Шаби Алонсо си обезпечи място във финала на Лига Европа.

Рома изоставаше с 2-0 от първия мач, само че си проправи път назад в равенството против новоизбрания първенец на Бундеслигата, когато Леандро Паредес осъществя дузпа във всяко полувреме.

Въпреки това, автогол на бранителя на Рома Джанлука Манчини осем минути до края върна Леверкузен обратно в предни позиции като цяло.

НЕВЕРОЯТНО.#UELpic.twitter.com/t5urrf0EIV

— УЕФА Лига Европа (@EuropaLeague) 9 май 2024 година

Имаше по-късна драма, когато резервата Станишич нахлу в наказателното поле, с цел да търкулне топката в далечния ъгъл на мрежата, предизвиквайки бурни празненства от последователите на домакините, когато те осигуриха обща победа с 4-2.

Рома направи ярък старт, като Ромелу Лукаку преследва...