Отборът на Селта направи зрелищен обрат и спечели с 3:2

...

Голям мач и геройски сълзи във Виго! Селта се завърна след 0:2 и ликува

Отборът на Селта направи зрелищен поврат и завоюва с 3:2 вкъщи против Виляреал в здрава битка сред два от отборите, борещи се за оцеляване в Ла Лига. Попадения на Карл Токо Екамби (11) и Алфонсо Педраса (15) дадоха преднина на валенсианския отбор. След почивката момчетата на Фран Ескриба се надигнаха и означиха три безответни гола посредством Яго Аспас (51 и 86 - дузпа) и Максимилиано Гомес (71). След последното попадение Аспас беше сменен и претърпя страстите на скамейката с доста сълзи. Въпреки огромната победа на “Балаидос” Селта остава в зоната на изпадащите, но с много по-добри шансове за избавление. В 11-ата минута гостите извършиха корнер, след който овладяха топката пред наказателното поле на галиския отбор. Марио Гаспар получи подаване отдясно и асистира на Карл Токо Екамби на първа греда. Нападателят на “жълтите” насочи в мрежата от пет метра - 0:1. Четири минути по-късно гостите от “Естадио де ла Серамика” удвоиха след доста грациозен и впечатляващ рейд на Алфонсо Педраса. Фланговият футболист финтира с тяло, напредна в наказателното поле и порази близкия ъгъл на вратата за 0:2. Домакините трупаха корнери, само че с тях не застрашаваха вратата на противника. До почивката “небесносините” извършиха цели девет корнера против пет в графата на “жълтите”. В 36-ата минута стражът на домакините Рубен Бланко избави очи в очи със Саму Чуквуезе при опасност за трети гол във вратата на Селта. В началото на втората част Яго Аспас вдъхна очаквания на публиката с попадение от директен свободен удар. Испанският стрелец завъртя топката над стената, а и вратарят Серхио Асенхо не се намеси по най-хубавия метод - 1:2. След гола отборът от Виго изнесе играта по-напред и рискуваше да бъде осъден. В 71-ата отбраната на “подводницата” подцени центриране отляво, изпускайки Макси Гомес. Уругвайският нападател се извиси сред двама и осъществя с глава - 2:2. В 83-ата Виктор Руис закъсня съдбовно с шпагата и повали Брайс Мендес в наказателното поле - дузпа. Лидерът на Селта Яго Аспас се нагърби с осъществяването и осъществя елегантно и доста тъкмо - 3:2. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 29 кръг, събота 30 март  Селта 3:2краен резулат  Виляреал