Отборът на Сасуоло победи с 2:0 Бреша като гост в

...

Сасуоло спря устрема на Бреша и се отдалечи от опасната зона

Отборът на Сасуоло победи с 2:0 Бреша като посетител в дуел от отсрочен мач от 7-мия кръг на Серия А. Попаденията за момчетата на Роберто Де Дзерби бяха маркирани от Франческо Капута и Амед Траоре.

Гостите вкараха по един гол в двете полувремена. Те откриха резултата в 25-ата минута, когато Амед Траоре бе изведен на скорост в наказателното поле и с удар в близкия ъгъл бе прецизен за 0:1.

В 71-ата минута Франческо Капуто получи центриране от Рожерио, овладя, обърна се и благодарение на гредата удвои преднината на своя отбор.

Този резултат се запзи до края и Сасуоло си потегли с трите точки, като към този момент има 19 и излезе на 11-ата позиция в класирането. Бреша пък остава в рисковата зона на 18-ото място с 13 точки в актива си.