Отборът на Сърбия защити титлата си на Световното първенство по

...

Сърбия защити титлата си на Световното първенство по волейбол за жени

Отборът на Сърбия отбрани купата си на Световното състезание по волейбол за дами след победа на финала над отбора на Бразилия с 3:0 (26:24, 25:22, 25:17) в нидерладския град Апелдоорн. Възпитаничките на италианския треньор Даниеле Сантарели завоюваха всичките си срещи в шампионата и справедливо подвигнаха шампионската купа за повторно.Бразилките, олимпийски вицешампионки от Токио 2020, започнаха по-добре мача и поведоха със 7:3 точки, само че сръбкините изравниха още за 10:10, а в края на гейма съумяха да измъкнат триумфа.

Втората част се разви по сходен метод. Южноамериканките още веднъж дръпнаха със 7:3, по-късно европейките изравниха за 12:12, а със серия от шест следващи точки девойките на Сантарели даже обърнаха до 20:16. " Селесао " стигна до 22:22, само че с три поредни разигравания Сърбия взе гейма.

В третата част шампионките взеха ранно преимущество, а в следствие задатъкът им доближи 16:8 и до края  те нямаха  проблеми.

Така Бразилия остана без  титла и при четвъртото си присъединяване на край на Световно състезание. Капитанката на сръбкините Тияна Бошкович беше най-резултатна с 24 точки, а 11 добави Йована Стеванович. За южноамериканките Ана Каролина Да Силва, Габриела Гимараеш и Лорене Тейшейра приключиха  с по 9 точки. Бошкович беше определена за най-полезен играч (МВП) на шампионата.

България отпадна в първата групова фаза на шампионата и се подреди на 17-о място в крайното класиране.

Снимка: БГНЕС