Отборът на Рома постигна минимална победа с 1:0 при домакинството

...

Рома спечели дербито с Ювентус след красив гол и помощта на гредите

Отборът на Рома реализира минимална победа с 1:0 при семейството си на Ювентус в огромното дерби от 25-ия кръг на италианската Серия А.

Единственото попадение на „ Стадио Олимпико “ в Рим бе маркирано в 53-ата минута посредством Джанлука Манчини, който стреля мощно диагонално отдясно зад дъгата на наказателното поле на „ бианконерите “.

„ Римските вълци “ с доза шанс стигнаха до първата си победа на „ Старата госпожа “ от август 2020 година насам, защото удари на Адриен Рабио през първото и на Хуан Куадрадо и Федерико Киеза през второто полувреме се отбиха в гредите на вратата, защитавана от Руи Патрисио.

В класирането Рома събра актив от 47 точки и се изкачи на четвъртото място, на пункт зад третия Лацио. Ювентус е осми с 35 точки, а водач е Наполи с 65 пункта.