Отборът на Рилски спортист (Самоков) постигна седма поредна победа в

...

ОБЗОР: Рилецо отнесе Акамедик и остана начело в НБЛ

Отборът на Рилски състезател (Самоков) реализира седма поредна победа в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) след триумф над Академик (Пловдив) с 95:60 (33:11, 22:17, 23:13, 17:19) като хазаин.

Самоковци останаха еднолично на върха без проваляне досега след днешната загуба на Спартак Плевен в Шумен. За състава на Академик Пловдив провалянето бе пето от шест изиграни мача.

Баскетболистите на Рилски състезател водеха от началото до края, завоюваха битката под коша – 50:36 и бяха по-ефективни при стрелбата. Още до почивката домакините натрупаха задатък от 27 точки при 55:28, а след третата четвърт резултатът бе 78:41. Най-голямата разлика доближи 43 точки.

Димаджио Уигинс означи 14 точки, 5 битки и 2 асистенции за триумфа на Рилски състезател, Чавдар Костов добави 11 точки, а Евън Бати – 10 точки, 5 битки и 4 асистенции.

За Академик Пловдив Томислав Минков осъществя 15 точки и 11 битки, а Тони Гуджино приключи с 14 точки и 8 битки.

Рилски състезател ще изиграе последния си мач от груповата фаза на шампионата за Купата на ФИБА Европа на 29 ноември против Шоле във Франция. След това самоковци ще посрещнат Ямбол на 3 декември в мач от НБЛ, до момента в който Академик ще се изправи против Спартак в Плевен.