Отборът на Рилски спортист победи Черноморец с 80:78 (20:25, 18:18,

...

Рилски спортист нанесе четвърта загуба на лидера Черноморец

Отборът на Рилски състезател победи Черноморец с 80:78 (20:25, 18:18, 17:16, 25:19) като хазаин в мач от 23-я кръг в Националната баскетболна лига за мъже. Успехът бе втори следващ и общо 18-и от началото на сезона за Рилски състезател, който се върна на второто място във краткотрайното класиране. Черноморец остава водач в подреждането, само че прекъсна серията си от четири победи и претърпя общо четвърта загуба.

Двата състава изиграха доста забавен и оспорван дуел, в който гостите по-често имаха преимущество, а още във втората четвърт записаха най-голямата си преднина в мача от 17 точки. Баскетболистите на Черноморец водеха с 25:20 след първата част и започнаха чудесно втората, запазвайки задатъка си до почивката - 43:38. Последва равностойна трета четвърт, след която Рилски състезател изоставаше с 55:59.

Успешна пукотевица от далечна отдалеченост на Травис Макконико даде преднина от 76:71 за Черноморец при оставащи по-малко от три минути в срещата. С положителни изяви на Алън Арнет и Чавдар Костов обаче домакините обърнаха до 78:76 при оставащи 57 секунди. Макконико вкара на два пъти от наказателната линия, с цел да изравни, само че Майкълин Скот бе прецизен за 80:78 три секунди преди края и донесе успеха на Рилски състезател.

Най-резултатен за отбора от Самоков бе Чавдар Костов с 25 точки и 3 битки, Джон Флорвиъс способства с 11 точки и 8 битки, а Алекс Симеонов приключи с 10 точки и 7 битки.

За Черноморец Травис Макконико означи 23 точки, 6 битки и 6 асистенции, а Алекс Уандие се включи с 16 точки и 3 битки.

В идващия кръг на 6 март Рилски състезател приема ЦСКА в Самоков, а Черноморец ще гостува на Черно море Тича във Варна.