Отборът на Реал Мадрид се измъкна, побеждавайки Елче с 2:1

...

Еден Азар спаси Реал от крах за Купата на Краля

Отборът на Реал Мадрид се измъкна, побеждавайки Елче с 2:1 в осминафинален конфликт за Купата на Краля. Двата отбора приключиха при нулево тъждество в постоянното време, по тази причина се стигна до продължения, които предложиха същинско шоу на феновете. В 104-ата минута Гонсало Верду изведе Елче напред, а единствено четири минути по-късно Иско върна равенството. В 116-ата минута обаче Еден Азар върна задатъка на кралския клуб и го класира за четвъртфиналите.

Интересното е, че в ролята на треньор на домакините се изявяваше Хосе Мануел Родригес Ортега, защото наставникът на отбора - Франсиско, както и неговите помощници са под карантина поради позитивен тест за ковид.

Домакините стартираха решително и още в десетата минута Хосан опита да откри собствен съотборник с извеждащ пас, само че отбраната на Реал се оправи и почисти в сигурност.

В средата на първата част Елче доближи до нова добра опция. Гуидо Карийо засече съвършено центриране и стреля с глава, само че Лунин също се регистрира с съвършена интервенция и опази вратата си. Гостите пробваха да отговорят мигновено, само че контраатаката им приключи с удар на Кроос в центъра на вратата, който се оказа прекомерно елементарен за Аксел Вернер.

Към края на първата част Реал се посъбуди и в границите на няколко минути стигна до две положителни благоприятни условия, приключили несполучливо, защото противниковата защита се оправи.

В 42-ата минута Марсело показва класа, откакто преодоля двама противникови бранители, само че последвалият пас не стигна до нужния получател.

След подновяването на играта Марсело стреля заплашително към далечния ъгъл на вратата, само че ударът с неуместния крайник на бразилеца прелетя настрана от вратата на Вернер. Последваха нови шансове за Реал, които обаче бяха профукани от Каземиро и Винисиус.

В самия завършек на постоянното време гостите получиха късмет от ъглов удар, само че центрирането бе засечено от отбраната на Елче. Така нулите се резервираха и мачът влезе в продължения.

Допълнителните минути стартираха със страховит късмет за домакините, които получиха свободен удар от междинна отдалеченост. С осъществяването се нагърби Жерар Гамбау, който завъртя топката към левия ъгъл, само че Лунин се оправи ослепително и отрази.

В 101-ата минутад Моренте надбяга отбраната на Реал и принуди Марсело да го фаулира, което донесе пряк червен картон за бразилеца и направи мача още по-интересен. Гонсало Верду стреля от свободния удар, при което топката се удари в стената, само че при добавката централният бранител прати кълбото право в мрежата на Лунин.

Радостта на Елче бе къса, защото единствено четири минути след откриващот опопадение Иско възвърне равенството. Бившият испански национал връхлетя върху отскочила топка в наказателното поле и с невисок удар в средата на вратата преодоля стража на съперника за 1:1.

В 116-ата минута Еден Азар направи страховит пробив в собствен жанр и стреля от вътрешността на наказателното поле, преодолявайки Вернер с невисок удар в средата на вратата. Две минути по-късно драмата стана цялостна, откакто Фидел прати топката в мрежата на Реал, само че попадението бе анулирано поради нарушаване по време на офанзивата.

В последните секунди пък Пере Мия върна численото тъждество на терена, откакто си създаде втори жълт картон и напусна терена прибързано. Малко по-късно прозвуча и последният съдийски сигнал на съдията Васкес.

Елче - Реал Мадрид КР 1:2
1:0 Гонсало Верду 104'