Отборът на РБ Лайпциг се класира за полуфиналите в турнира

...

Носителят на трофея РБ Лайпциг се класира за полуфиналите за Купата на Германия

Отборът на Република България Лайпциг се класира за полуфиналите в шампионата за Купата на Германия след победа с 2:0 при семейството си на Борусия Дортмунд.

„ Биковете “ откриха резултата на стадион „ Ред Бул Арена “ в 22-ата минута, когато Мохамед Симакан бе изведен по десния фланг и пусна паралелно подаване по земя към точката за осъществяване на дузпа, където непокритият Тимо Вернер с едно допиране прати топката в далечния низък десен ъгъл на вратата, защитавана от Грегор Кобел.

Домакините удвоиха преднината си в осмата минута от добавеното време на срещата. Борусия Дортмунд получи правото да извърши ъглов удар в заключителните минути на мача, като стражът Кобел се бе присъединил в офанзивата. Центрирането на Рафаел Герейро бе избито с глава и топката попадна в краката на Кевин Кампъл, който направи мощен самостоятелен рейд от личната си половина до пеналтерията на „ жълто-черните “, където подаде към Вили Орбан, който се разписа в долния десен ъгъл на опразнената врата.

Така отборът на Марко Росе се причисли към Фрайбург, Щутгарт и Айнтрахт Франкфурт в полуфиналите за Купата на Германия.