Отборът на "Пирин" /Благоевград/ остава в efbet Лига, а „Ботев“

...

Разколебан Ботев загуби с 0:1 от Пирин насред Враца /снимки/

Отборът на "Пирин " /Благоевград/ остава в efbet Лига, а „ Ботев “ /Враца/ продължава да се бори са своето оцеляване в елита.
"Орлетата " реализираха сложен триумф с 1:0 като посетител в града под Околчица в конфликт от 29-ия кръг на шампионата.
За следващ път в воин за отбора на Радослав Митревски се трансформира Станислав Манолев, който заби единственото попадение на стадион "Христо Ботев " във Враца.
Първата забавна обстановка се откри пред вратата на гостите още в 4-ата. Красимир Тодоров насочи приказен шут с левия крайник, само че Янко Георгиев се намеси майсторски, избивайки кълбото с една ръка в корнер.
В 9-ата минута Антон Карачанаков центрира от ъглов удар към Стилиян Николов, който насочи добър изстрел с глава, само че над вратата.
В 20-ата минута "орлетата " стигнаха до първия гол. Звездата на отбора Станислав Манолев получи опция да стреля. Опитният футболист за следващ път сподели голямата си класа, реализирайки доста хубав гол с акуратен удар от далечна отдалеченост.
До края на първата част двата тима не съумяха да стигнат до забавни голови положения.
В 55-ата минута Николай Бодуров засече с глава центриране от корнер, само че ударът му с глава мина около десния непряк дирек.
В 84-ата минута Юлиян Ненов насочи удар, само че Янко Георгиев се намеси на равнище.
До края на борбата отбраната на "орлетата " се оправи на равнище и изцяло справедливо донесе трите точки, които подсигуряват оставане на тима в елита на българския футбол.

„ Ботев “ (Враца) – „ Пирин “ (Благоевград) 0:1
0:1 Манолев (20)

Стартови сформира:
„ Ботев “ (Враца): 33. Христо Георгиев, 22. Диего Фераресо, 2 Валери Христов, 77. Мартин Николов, 3. Луис Фелипе, 17. Чавдар Ивайлов, 94. Юлиян Ненов, 11. Виктор Василев, 28. Красимир Тодоров, 19. Браян Переа, 10. Теодор Георгиев
„ Пирин “ (Благоевград): 21. Янко Георгиев, 71. Антон Карачанаков, 31. Красимир Станоев, 5. Николай Бодуров, 3. Петър Занев, 18. Светослав Дяков, 17. Спас Георгиев, 11. Станислав Манолев, 15. Стилиян Николов, 6. Юлиян Попев, 29. Станислав Костов
Източник: bulnews.bg