Отборът на ОФК Поморие записа втора домакинска победа този сезон.

...

Оборище загуби и с новия треньор

Отборът на ОФК Поморие записа втора домакинска победа този сезон. В среща от 22-ия кръг на Втора професионална лига възпитаниците на Веселин Бранимиров победиха с 1:0 Оборище(Панагюрище).

За гостите дебют на треньорския мостик направи Радослав Боянов, който наследи на поста преди две седмици Иван Атанасов.

Единственият и надвит гол на стадиона в Несебър осъществя Любомир Божинов след чудесно осъществяване на директен свободен удар. До края на полувремето удар на Християн Казаков мина над гредата, а в последната 45-та минута вратарят на гостите Александър Конов избави удар на Тютюков от близко. След час игра гол на Ахмедов бе анулиран поради засада.

Победата на домакините против директен противник в битката за оцеляване има за тях двойно значение.

Гостите от Панагюрище направиха прекомерно малко в този мач, с цел да завоюват даже точка.

Във краткотрайното класиране Поморие събра 29 точки и се утвърди в средата на таблицата, до момента в който Оборище остава на 14-то място с 23 пункта и доста въпросителни към оставането си.
Източник: marica.bg