Отборът на Нюкасъл Юнайтед се завърна на третата позиция в

...

Нюкасъл удари Манчестър Юнайтед и излезе на третото място във Висшата лига

Отборът на Нюкасъл Юнайтед се завърна на третата позиция в подреждането на британската Висша лига, откакто победи с 2:0 вкъщи състава на Манчестър Юнайтед.

С триумфа си " свраките " събраха 50 точки, колкото преди този кръг имаше и днешният им противник, само че футболистите на Еди Хау имат преимущество поради по-добрата си голова разлика.

На своя " Сейнт Джеймсис Парк " Нюкасъл доминираше напълно през всичките 90 минути, като само пропуските на " джордитата " им попречиха да стигнат и до по-убедителна победа.

След нулево първо полувреме, в което домакините пропуснаха няколко положителни шанса, феновете по трибуните най-сетне имаха мотиви за наслада в 65-а минута, когато Бруно Гимараеш центрира в наказателното поле, а там Алан Сейнт-Максимен смъкна топката към Джо Уилок, който от близко я прати с глава във вратата на Давид Де Хея за 1:0.

Въпреки този гол и промените на Ерик загар Хаг обаче Манчестър Юнайтед сътвори прекомерно малко в преди позиции и в последна сметка не затрудни в нито един миг съществено вратата на Ник Поуп.

Така се стигна до 87-а минута, когато Киърън Трипиър центрира от директен свободен удар, а в наказателното поле най-съобразителен се оказа Калъм Уилсън, който беше прецизен за 2:0, подпечатвайки трите точки за своя отбор.