Отборът на Нюкасъл победи с 3:1 като домакин Саутхемптън в

...

Нюкасъл взе ценни точки след бой срещу Саутхемптън

Отборът на Нюкасъл победи с 3:1 като хазаин Саутхемптън в дуел от 35-ия кръг на Висшата лига. Хеттрик за Нюкасъл осъществя Айосе Перес.

За Нюкасъл трите точки значат 12-а позиция с 41 в актива все още и значима стъпка към осигураването на оставане в британския хайлайф и следващата година.

Тимът Саутхемптън пък се държи 16-и с 36 точки, малко над зоната на изпадащите.

25-годишният испанец бе в основата на удобния задатък на домакините. Перес осъществя два гола в 27-ата и 31-ата минута и даде преднина от 2:0 за Нюкасъл. Три минути по-късно Мартин Дубравка избави вратата си след изстрел на Ян Беднарек, а в 45-ата Саломон Рондон не съумя да се разпише.

Марио Лемина понижи на 1:2 в 59-ата минута със страховит удар от границата на наказателното поле.

Третото попадение на Айосе Перес в 86-ата минута означаваше скъпи три точки за Нюкасъл, който ликува с триумфа.