Отборът на Нидерландия разби у дома състава на Грузия с

...

Нидерландия разгроми Грузия, Австрия с реми

Отборът на Нидерландия разруши вкъщи състава на Грузия с 3:0 в Енсхеде при последната си контрола преди Европейското състезание от 11 юни до 11 юли.

Головете за „ лалетата “ вкараха Мемфис Депай (10-дузпа), Воут Вегхорст (55) и Райън Гравенберх (76). Така те заличиха неприятните усещания след равенството 2:2 против Шотландия в предната си инспекция, част от подготовката им за Евро 2020.

В 86-тата минута Грузия пропусна своя късмет да вкара почетен гол. Ударът на Джаба Джигаури от границата на наказателното поле изненада вратаря Мартен Стекеленбург, само че топката се удари в напречната греда.

" Оранжевите " са в група " С " дружно с отборите на Украйна, Австрия и Северна Македония. Първият им мач е против украинците на 13 юни в Амстердам.

Резултати от други приключили контроли: Австрия - Словакия 0:0, Дания - Босна и Херцеговина 2:0, Норвегия - Гърция 1:2,
Люксембург - Шотландия 0:1

Източник: bnr.bg