Отборът на Наполи увеличи преднината си на върха в италианската

...

Наполи отнесе и Аталанта и дръпна с 18 точки на върха в Серия А

Отборът на Наполи усили преднината си на върха в италианската Серия А на 18 точки, откакто победи с 2:0 Аталанта в дуел от 26-ия кръг на шампионата.

" Партенопеите " откриха резултата на стадион " Диего Армандо Марадона " в 60-ата минута с помощта на отнетата топка в центъра от Андре-Франк Замбо Ангиса, който комбинира с Осимен, оттова я пое Кварацхелия, който потегли на скорост и подминавайки двама бранители я прати с мощен изстрел в мрежата.

Домакините оформиха крайния резултат в 77-ата минута с гол на Рахмани с глава, който вкара след центриране на Елиф Елмас от ъглов удар.

Така след 26 кръга Наполи към този момент има 68 точки, а откакто през вчерашния ден Интер отстъпи с 1:2 на Специя, преследвачите са с 50 на 2-ото място. Аталанта пък заема шестата позиция с актив от 42 пункта, на 7 точки пред санкции с отнемането на 15 пункта тим на Ювентус.