Отборът на Наполи обърна у дома този на Ювентус с

...

Наполи продължава без грешка в Италия, обърна Ювентус

Отборът на Наполи обърна вкъщи този на Ювентус с 2:1 в дербито от третия кръг на италианската Серия „ А “.

Гостите поведоха след единствено 10 минути игра, когато Алваро Мората бе прецизен за 0:1. До края на първата част нито един от двата отбора не съумя да осъществя някое от ситуациите си, а след почивката в 57-ата минута Матео Политано изравни за 1:1. Домакините бяха по-настоятелни в края и в 85-ата минута Калиду Кулибали направи цялостния поврат за 2:1 и им донесе триумфа. След третата си поредна победа Наполи има цялостен актив от 9 точки, а Ювентус към момента няма триумф през сезона и едвам с една точка. По-рано денем в различен мач от кръга Венеция завоюва с 2:1 при визитата си на Емполи и записа първа победа за сезона.
Източник: bnr.bg