Отборът на Миньор (Перник) постигна категоричен успех с 3:0 над

...

Безмилостен Миньор върна Крумовград в реалността

Отборът на Миньор (Перник) реализира безапелационен триумф с 3:0 над Крумовград в дербито от третия кръг на Втора професионална лига. Попаденията за " чуковете " осъществиха Михаел Орачев (5), Калоян Йосифов (68) и Борис Тютюков (88).

Домакините започнаха мачa доста aктивно и справедливо взеха ранен задатък. В 5-ата минута Петрос Бакутсис центрира от десния фланг в наказателното поле към Михаел Орачев, който се завъртя майсторски, след което стреля тъкмо, с цел да накаже Благой Макенджиев.
 Миньор предлага контракти на каращите експериментален интервал

Янев взе решение

В 9-ата минута Калоян Йосифов опитва мощен шут, само че стражът на гостите се оправи.

В 37-ата минута пристигна и най-хубавото положениe за " сините ". Джунейт Яшар хитро остави зад себе си подаване от десния фланг. Топката попадна в краката на Калоян Стефанов, който от доста добра позиция не съумя да преодолее Никола Виденов.

Четири минути по-късно Мариян Тонев и Калоян Стефанов комбинираха чудесно. Крилото на Крумовград съумя да центрира по земя към Джунейт Яшар, който обаче стреля високо над задачата.
 Беласица (Петрич) се оправи с Ботев II (Пловдив) и записа нова победа във Втора лига

Двата отбора направиха прелестен за наблюдение конфликт

Второто полувреме стартира в надалеч по-ниско движение. Интересно състояние видяхме чак в 60-ата минута, когато Андреас Васев опитва шут от неуместна позиция, само че опитът му мина надалеч от задачата.

В 68-ата минута " чуковете " стигнаха до втория гол в конфликта. Атакуващият футболист на отбора Калоян Йосифов направи прелестен пробив, в който се оправи с няколко бранители на Крумовград, след което пусна топката през краката на Благой Макенджиев, с цел да направи резултата 2:0.

В 83-ата минута резервата Християн Казаков получи късмет също да запише името си измежду голмайсторите, само че халфът пропусна добра опция.

Две минути преди края на постоянното време Кристиян Слишков центрира в наказателното поле към Борис Тютюков, който без проблем матира Благой Макенджиев за трети път. Това бе и последната забавна обстановка на стадиона в Перник.

По този метод " чуковете " записаха втора победа в шампионата, като прекъснаха и положителното начало на сезона за играчите на Крумовград, които остават с шест точки, колкото към този момент имат и футболистите на Христо Янев.
 Христо Янев взе сина на Александър Томаш в Миньор (Перник)