Отборът на Майнц 05 разби с 4:0 Херта на своя

...

Майнц размаза Херта по пътя към европейските квоти

Отборът на Майнц 05 разруши с 4:0 Херта на своя "Опел Арена ". С гръмката победа, отборът на Бо Свенсон се изкачи на шестата позиция даваща право на присъединяване в Лигата на конференциите. Берлинският отбор пък продължава да е покрай рисковата зона, като се намира на 14-а позиция с 18 точки - единствено две пред Аугсбург, който е в зоната на плейаутът за изпадане във Втора Бундеслига.

Джей-Сунг Лий откри още преди да са минали 20 минути игра, след асистенция на Силван Видмер. Централният бранител Александър Хак повиши на 2:0 четири минути преди края на първото полувреме.

През втората част картинката не се промени доста - асистентът за първия гол Видмер направи резултата 3:0. Десетина минути преди края на мача, Жан-Пол Боетиус оформи крайния резултат за наслада на домакините.

Следващият кръг опълчва Майнц и Айнтрахт Франкфурт, а берлинчани одобряват Борусия Дортмунд в столицата.