Отборът на Марица направи престижно 2:2 срещу Ротор (Волгоград) в

...

Марица с престижно 2:2 срещу Ротор

Отборът на Марица направи влиятелно 2:2 против Ротор (Волгоград) в контрола, играна в Анталия. Руснаците поведоха в 32-ата минута, когато Омар беше оставен непокрит и с шут от далечна отдалеченост преодоля Илия Николов.

Веднага по-късно жълто-сините можеха да изравнят, само че ударът на Мариян Тонев мина настрана от вратата. В 36-ата минута Омар стреля около лявата греда на Илия Николов.

В 39-ата минута кършиякалии още веднъж сгафифа в отбрана, което разреши на Исламитдин Абдулаев да изскочи зад защитата. Илия Николов излезе напред, с цел да съкрати ъгъла, само че нападателят на Ротор резервира хладнокръвие и прокара топката около стража за 2:0.

Две минути преди края на първото полувреме Илия Николов предотврати сигурен трети гол във вратата на Марица. Маламов пък не съумя да отклони топката във вратата на Ротор, откакто стражът Дмитрий Терновский изпусна топката.

В 49-ата минута Ангел Грънчов върна жълто-сините в мача. След центриране бранителят беше най-съобразителен в наказателното поле. Топката падна навръх крайници му на метър от голлинията и Грънчов не сбърка.

В 65-ата минута Мариян Тонев възвърне равенството. Той беше открит на дъгата на наказателното поле, овладя топката, завъртя се и стреля в долния ляв ъгъл, с което не остави никакви шансове на вратаря на Ротор.

В 81-ата и 82-ата минута Веселин Марчев на два пъти стреля от далечна отдалеченост, като първият път ударът му излезе в навън, а при втория вратарят се намеси.

МАРИЦА - РОТОР 2:2
0:1 Ротор (32)
0:2 Исламитдин Абдулаев (39)
1:2 Ангел Грънчов (49)
2:2 Мариян Тонев (65)

МАРИЦА: 86. Илия Николов, 7. Симеон Вешев, 19. Мартин Газиев. 24. Ангел Грънчов, 66. Мартин Лазов, 8. Александър Праматаров, 29. Янко Георгиев, 9. Петър Атанасов, 17. Валери Домовчийски, 21. Станислав Маламов, 87. Мариян Тонев;

Резерви: 5. Димитър Аврамов, 20. Йордан Пейчинов, 11. Илиян Йорданов, 77. Айкут Янъков, 23. Теодор Фърков, 10. Веселин Марчев, 15. Християн Димитров, 26. Виктор Петков;
Свързани вести Марица игра добре, само че загуби от руснаци с 0:2 в Анталия