Отборът на Манчестър Юнайтед се завърна на победния път след

...

Юнайтед се справи с Хъдърсфийлд, Санчес с дебютен гол

Отборът на Манчестър Юнайтед се завърна на победния път след домашен триумф с 2:0 над Хъдърсфийлд. В съпоставяне със загубата с 0:2 от Тотнъм в предходния кръг, през днешния ден мениджърът на „ алените дяволи “ Жозе Моуриньо бе направил много промени в състава. Една от тях бе да остави на пейката рекордната покупка на отбора Пол Погба, който се показа едва против „ шпорите “, за сметка на 21-годишния Скот Мактоминей.

Още в началните минути домакините овладяха самодейността, само че все пак мъчно стигаха до чисти голови положения пред противниковата врата. Една от най-хубавите благоприятни условия за Юнайтед пристигна в 27-ата минута, при която новото попълнение Алексис Санчес стреля рисково от границата на наказателното поле, само че стражът на Хъдърсфийлд Йонас Льосл сподели забележителен инстикт и избави. В последна сметка първото полувреме приключи без попадения 0:0.

След почивката обаче „ алените дяволи “ съумяха да наложат волята си. Резултатът на Олд Трафорд бе открит в 55-ата минута, а създател на попадението бе Ромелу Лукаку, за който това бе 19-и гол от началото на сезона. Белгийският национал се разписа, засичайки центриране отляво на завърналия се измежду титулярите Хуан Мата.

Десет минути по-късно домакините получиха право да изпълнят 11-метров углавен удар за нарушаване на Хефеле против Алексис Санчес. Именно пострадалият застана зад топката и макар че в началото Льосл отрази ударът му, топката още веднъж се върна при него и този път чилиецът не сбърка, реализирайки дебютния си гол с екипа на Юнайтед.

След днешния триумф отборът на Жозе Моуриньо събра актив от 56 точки, заемайки втората позиция в класирането, на 13 пункта от водача Манчестър Сити, който по-рано през днешния ден приключи наедно 1:1 при визитата си на Бърнли. Хъдърсфийлд пък остава в рисковата зона – на предпоследното 19-о място с 24 точки.