Отборът на Макаби Тел Авив победи Реал Мадрид със 100:96

...

Реал Мадрид загуби в Тел Авив, поражение и за Фенербахче в Белград

Отборът на Макаби Тел Авив победи Реал Мадрид със 100:96 (16:18, 21:24, 28:20, 21:24, 14:10) след продължение като хазаин в мач от последния, 34-и кръг и записа 20-и триумф, който му отрежда петото място. Испанският гранд към този момент е на втора позиция в постоянния сезон на шампионата с актив 23-11, само че чака изиграването на дуела на Барселона в петък вечер, с цел да научи окончателното си класиране.

Двата състава изиграха оспорван и забавен конфликт, в който домакините имаха преднина от 3 точки при 65:62 след третата част, а постоянните 40 минути завършиха при тъждество 86:86.

Испанският национал Лоренцо Браун бе най-резултатен за Макаби Тел Авив с 22 точки, 4 битки и 6 асистенции, а за гостите от Мадрид Гершон Ябуселе означи 25 точки, 8 битки и 4 асистенции.

Цървена звезда надви над турския Фенербахче с 91:89 (15:21, 26:18, 16:18, 22:22, 12:10) също след продължение като хазаин в Белград. Сърбите към този момент бяха изгубили шансове за плейофите и заемат десето място със 17 победи и 17 провали, а макар загубата Фенербахче ще приключи в топ 8 с актив 19-15, с помощта на триумфа на Олимпиакос над Баскония по-рано довечера.

След тъждество 79:79 в постоянното време на срещата в сръбската столица тимът на Цървена звезда удължи победната си серия във всички шампионати на осем мача.

Факундо Кампацо оказа помощ за триумфа на домакините с 24 точки, 3 битки и 3 асистенции, а за Фенербахче Джонатан Мотли приключи с 27 точки и 8 битки.

с 88:71 (20:16, 18:20, 27:18, 23:17) и с втората си поредна победа приключва сезона в Евролигата с актив 11-23, като се намира на предпоследното, 17-о място. АСВЕЛ на натурализирания американец Дий Бост е финален, 18-и с 8 триумфа и 26 загуби.

Бост се регистрира с 3 точки, 1 битка, 5 асистенции и 2 откраднати топки за 27 минути на терена, а Юсуфа Фал добави 14 точки и 6 битки за гостите. За състава на АЛБА Берлин Люк Сикма означи 12 точки и 7 битки.

В италианския конфликт в последния кръг от постоянния сезон Виртус Болоня се оправи като хазаин с Армани Олимпия Милано с 89:84 (22:26, 17:21, 26:21, 24:16). Виртус Болоня заема 14-ото място с 14 победи и 20 загуби, до момента в който съставът от Милано държи 13-ата позиция с актив 15-19.

Последните четири мача от постоянния сезон ще се изиграят през днешния ден и те са: Барселона – Валенсия, Партизан – Панатинайкос, Байерн Мюнхен – Жалгирис и Анадолу Ефес – Монако.