Отборът на Мадагаскар почти си подсигури място на 1/8-финалите за

...

Мадагаскар с Анисе извоюва историческа победа

Отборът на Мадагаскар съвсем си подсигури място на 1/8-финалите за Купата на африканските народи след победа с 1:0 над Бурунди в дуел от група “В”, игран в Александрия. Това беше историческа първа победа за африканския остров на финалите на този шампионат. Цял мач за островната страна изигра халфът на Лудогорец Абел Анисе. Мадагаскар има четири точки, а третият Гвинея е с една точка. Момчетата от огромния остров действаха малко по-дръзко преди почивката. В 15-ата минута Андрия опита да изненада вратаря с подъл отдалечен удар. Стражът Джонатан Нахимана мазета в корнер. В 19-ата Нахимана направи две страхотни спасявания след два рискови удара в границите на две-три секунди. В 33-ата Фанева Има Андриацима пропусна ново състояние за Мадагаскар от добра позиция. В края на полувремето “лястовичките” от Бурунди още веднъж се оправиха да не получат гол при две нелоши обстановки. След почивката Мадагаскар по-трудно създаваше голови обстановки. В 65-ата Бурунди изпусна да открие резултата при неакуратен удар с глава от добра позиция. В 76-ата Мадагаскар съумя да означи гол. Марко Илаймахарита осъществя прелестно попадение от директен свободен удар. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Купа на Африка 2 кръг, четвъртък 27 юни  Мадагаскар 1:0краен резулат  Бурунди