Отборът на Лудогорец записа първа загуба в контролите по време

...

Домусчиев не донесе късмет на Лудогорец и първата загуба в контролите е факт

Отборът на Лудогорец записа първа загуба в контролите по време на подготвителния лагер в Турция. В Белек момчетата на Димитър Димитров позволиха проваляне с 2:3 от Кайрат. Казахстанците направиха цялостен поврат, откакто изоставаха с 0:2 до 10-ата минута.

И двете попадения за шесткратния български първенец бяха дело на Върджил Мисиджан. Исаел, Исламхам (от дузпа) и Сарсенов осъществиха за Кайсар.

Лудогорец бе изрично по-добрият състав на терена през първото полувреме, когато „ орлите “ имаха очебийно предимство. През вторите 45 минути обаче играта бе изравнена.

Бургаският ментор „ зелените “ още веднъж тества разновидности в състава, като само Сисиньо изкара цялостни 90 минути. Освен него в стартовите 11 започнаха Хорхе Броун, Лукас Саша, Рафаел Дорстър, Игор Пластун, Абел Анисе, Светослав Дяков, Вандерсон, Марселиньо, Лукоки и Мисиджан. През вторите 45 минути в игра се появиха, Ренан дос Сантос, Клаудио Кешеру, Жоао Пауло, Швиерчок, Георги Терзиев, Светослав Ковачев и Густаво Кампаняро, Якоб Горалски, Натанаел, и Козмин Моци.

Лудогорец влезе чудесно в мача и до десетата минута момчетата на Димитър Димитров водеха с 2:0. Шесткратният български първенец поведе след шест минути игра. Марселиньо пусна доста добре към Въерджил Мисиджан. Последният си поведе пред пеналта и откакто направи няколко крачки, стреля точно за 1:0. Само четири минути по-късно „ орлите “ удвоиха. Джоди Лукоки бе изведен отлично по десния фланг, по-късно навлезе във вътрешността в наказателното поле, центрира остро към Мисиджан, а бързоногият холандец засече за 2:0.

Пет минути по-късно Кайрат понижи изоставането си. Всичко се случи след доста прекрасен изстрел от отдалеченост на Исаел – 1:2.

Лудогорец отвърна с нелоша офанзива в 17-ата минута. Лукас Саша опитва шанса си от разстояние, само че топката прелетя в профил на рамката.

След малко повече от половин час игра „ зелените “ направиха отлична контраофанзива. Джоди Лукоки пое пред наказателното поле, по-късно незабавно навлезе на скорост и насочи топовен изстрел, който обаче мина малко над напречната греда. При ответната офанзива казахстанците удариха греда. Исаел си поведе пред наказателното поле, навлезе във вътрешността и шутира, само че в десния непряк дирек.

След почивката Димитър Димитров направи 4 смени. Хорхе Броун отстъпи мястото си под рамката на Ренан дос Сантос, Якоб Горалски размени Светльо Дяков, Лукас Саша отстъпи място на Натанаел, а Козмин Моци размени Рафаел Форстър.

В 51-ата минута „ орлите “ извършиха заучено фаул отдясно по офанзивата си. Марселиньо и Натанаел застанаха зад топката, като плеймейърът на разградчани прати към Мисиджан, който изскочи изненадващо за вратаря на Кайрат, само че въпреки всичко Плотников съумя да реагира навреме.

В 66-ата минута Херо направи нова порция смени. В се появиха Клаудио Кешеру, Жоао Пауло, Швиерчок, Георги Терзиев, Светослав КОвачев и Густаво Кампаняро. Игра напуснаха Мисиджан, Вандерсон, Марселиньо, Пластун, Лукоки и Анисе.

Дузпа бе отсъдена в интерес на Кайрат и по този начин резултатът бе подравнен в 70-ата минута. След единоборство сред Козмин Моци и Турбисбек, съдията видя непозволена игра на румънския централен бранител на първенците и уточни бялата точка. Моци получи и жълт картон в тази обстановка, а Исламхан си заложи топката и бе непогрешим за 2:2.

В 79-ата минута сред играчите на двата състава породи леко напрежение, което обаче бързо бе успокоено. Кешеру навлезе в наказателното поле, като се опита да нападна топката, до момента в който се бореше с бранителя на казахстанците. Докато нападателят на българския отбор правеше опит да доближи до топката, стражът Плотников се впусна да грабне кълбото. Така, кракът на Кешеру попадна някъде към раменната област на вратаря, което ядоса Плотников и по този начин сред двамата прехвърчаха искри. Наложи се и намесата на рефера, с цел да бъдат успокоени пристрастеностите.

Спорна обстановка беляза срещата в 81-ата минута. Светослав Ковачев се устреми към наказателното поле отдясно по офанзивата, като бе арестуван от съперник. Точно, когато навлизаше в пеналта, юношата на разградчани падна, в следствие от съприкосновението с съперника. Съдията обаче реши, че нарушаването е било отвън рамките на наказателното поле и отсъди единствено фаул. След неговото осъществяване играта бе изнесена в предни позиции.

В 88-ата минута Кайрат направи цялостен поврат. Добра офанзива отляво приключи с центриране към младия Самат Сарсенов. Той бе оставен непокрит и с глава оформи крайното 3:2.

Следващата инспекция на Лудогорец е против Балтина ка 29 януари от 17.00 часа.