Отборът на Лудогорец разгроми с 4:0 ЦСКА София във финала

...

Лудогорец безпощаден срещу ЦСКА София за Суперкупата – 4:0

Отборът на Лудогорец разгроми с 4:0 ЦСКА София във финала за Суперкупата на България по футбол. Така първенците от Разград към този момент са най-успешният отбор в тази конкуренция, измествайки от първото място ЦСКА. Разградчани имат пет трофея, до момента в който алените са с четири.

Головете вкараха Алекс Сантана (29 минута), Доминик Янков (41), Пиерос Сотириу (49) и Мавис Чибота (84). И четирите гола станаха след асистенции на Кирил Десподов, който направи доста мощен мач против някогашния си тим. В 14-ата минута Игор Пластун вкара гол с глава след центриране от корнер, само че съдията на системата за видео повторения (ВАР) - Волен Чинков, алармира на основния рефер Ивайло Стоянов и попадението бе анулирано.
Източник: bnr.bg