Отборът на Лудогорец“ победи без проблеми с 3:0 у дома

...

„Лудогорец“ с лесен успех над „Витоша“

Отборът на „ Лудогорец “ победи без проблеми с 3:0 вкъщи „ Витоша “ (Бистрица) в дуел от 17-ия кръг в Първа лига по футбол. Преди почивката домакините имаха цялостно предимство, осъществиха два гола и взеха решение рано крайния излаз в мача. В 13-ата минута Марселиньо подаде към Антон Недялков, който проби отляво. Защитникът центрира, където Кешерю игра с глава. Получи се рикошет, след което Ванерсон овладя и стреля по земя за 1:0. Само две минути по-късно „ Лудогорец “ означи втори гол. След центриране от корнер отдясно Антон Недялков продължи за Лукас Саша и той засече кълбото във вратата на гостите.

След почивката по-добрата игра на първенците продължи. В 65-ата минута Клаудиу Кешерю пропусна да повиши резултата на 3:0. Девет минути преди края на постоянното време резервата Якуб Шверчок оформи класическата победа в интерес на първенците с удар от близко след добавка. Успехът обезпечи актив от 44 точки за водача в класирането „ Лудогорец “, до момента в който „ Витоша “ е с 16 точки на 11-то място досега.

Антони Здравков, треньорът на „ Лудогорец “, съобщи: „ Влязохме съществено в мача, вкарахме два гола до 30-ата минута и пропуснахме още положения. Искахме да запазим някои футболисти, които имат леки проблеми. Двата гола за три минути пречупиха гостуващия тим. В отбрана не допуснахме нито една груба неточност. Мачът с ЦСКА е значим, колкото този с „ Витоша “. Дават по три точки във всички дуели. Всяка една победа дава убеденост за тима. Един възможен триумф в идващия кръг ще ни даде самочувствие. “

Росен Кирилов, треньор на Витоша, разяснява: „ Лудогорец “ е по-класен тим от нас. Ние бяхме обезпокоени, вкараха ни два бързи гола. Трябваше да играем освободени и без терзание, да създадем добър мач. Вкараха ни обикновени голове, без да окажем опозиция. Двубоят завърши в 20-ата минута. Ако играем бездушно против „ Верея “, не виждам по какъв начин ще бием. Имат опитни играчи и някои нелоши чужденци. Ако не играем на върха на опциите ни, ще бъде невероятно да победим. “ /bnr.bg
Източник: dnesplus.bg