Отборът на Ливърпул се класира за полуфиналите на Карабао къп,

...

Ливърпул разби Уест Хям и ще играе с Фулъм на полуфиналите в Карабао къп

Отборът на Ливърпул се класира за полуфиналите на Карабао къп, откакто разруши Уест Хям с 5:1 вкъщи в последния четвъртфинален конфликт от шампионата. На " Анфийлд " домакините преобладаваха и стигнаха до безапелационен триумф след два гола на Къртис Джоунс и по един на Доминик Собослай, Коди Гакпо и Мохамед Салах, до момента в който почетното попадение за Уест Хям вкара Джаръд Боуен в 77-та минута.

По този метод мърсисайдци се причислиха към Фулъм, Челси и Мидълзбро във финалната четворка, а жребият раздели двата любимеца Ливърпул и Челси, като " алените " ще срещнат Фулъм, а " сините " ще премерят сили с втородивизионния Мидълзбро. Полуфиналите ще се решат в два мача на разменено посещение, като първите ще се играят в седмицата, която стартира на 8 януари, а реваншите ще бъдат в седмицата, започваща на 22 януари.