Отборът на Ливърпул се класира убедително за следващата фаза на

...

Ливърпул и Рома са на четвъртфиналите в Лига Европа

Отборът на Ливърпул се класира безапелационно за идната фаза на шампионата Лига Европа, откакто отстрани с общ резултат 11-2 първенеца на Чехия Спарта Прага.

След като преди седмица футболистите на Юрген Клоп завоюваха като посетител с 5:1, довечера на " Анфилд " те бяха даже по-убедителни, надигравайки с 6:1 прашкия отбор.

Домакините стартираха стремително срещата и до 14-ата минута към този момент водеха с 4:0, като точни бяха Дарвин Нунес, Боби Кларк, Мохамед Салах и Коди Гакпо.

Малко преди почивката гостите върнаха един гол посредством Велко Бирманчевич, само че през втората част Доминик Собослай и второто попадение на Гакпо оформиха разгромната победа за Ливърпул.

В същото време на Южния бряг в Англия дебютантът в евротурнирите Брайтън се сбогува с Лига Европа с най-малък триумф с 1:0 против Рома.

Единствения гол за " чайките " на техния " Амекс " означи Дани Уелбек в 37-ата минута, само че този гол се оказа извънредно непълен за отбора на Роберт де Дзерби, който загуби първия дуел на " Стадио Олимпико " преди седмица с 0:4.

В същото време " римските вълци " позволиха едвам втората си загуба при Даниеле де Роси, само че все пак не престават с похода си към трети следващ европейски край след триумфа в Лигата на конференциите през сезон 2021/22 и миналогодишната загуба от Севиля в разногласието за трофея в Лига Европа.