Отборът на Лион очаквано се класира за 1/8-финала в турнира

...

Лион продължава напред за Купата на Франция, макар и с човек по-малко

Отборът на Лион предстоящо се класира за 1/8-финала в шампионата за Купата на Франция. Тази вечер “Хлапетата” победиха с 2:0 като посетител състава на Амиен, въпреки да играха с човек по-малко цяло второ полувреме.

Муса Дембеле откри резултата за гостите в 28-ата минута, а Лео Дюбоа удвои преднината на своя отбор в 35-ата минута.

В самия завършек на първото полувреме Фернандо Марсал бе изпъден от игра, оставяйки съотборниците си с 10 души на терена. Дори и това обаче не оказа помощ на Амиен да направи поврат през втората част и отборът завърши присъединяване си в конкуренцията, до момента в който Лион към този момент чака идващия си противник.

В другите два мача през днешния ден Витър завоюва с класическото 3:0 против Льо Авър, а Бастия надигра с 2:1 Ноази льо Гран и също продължава напред в шампионата.