Отборът на Левски загуби домакинството си от Берое с 67:68

...

БК Левски с нова загуба в НБЛ, Берое срази сините

Отборът на Левски загуби семейството си от Берое с 67:68 (17:17, 17:14, 11:19, 22:18) в първа среща от 14-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. " Сините " позволиха девето следващо и общо десето проваляне, имат и четири победи, което им отрежда десето място в класирането. Берое е на шеста позиция с баланс 6-8.

Двубоят в зала " Триадица " беше извънредно равносилен и се реши с панер на Николай Титков две секунди преди сирената.

Първата част приключи 17:17, а на почивката играчите на Димитър Ангелов водеха с 34:31. Гостите обаче изиграха по-добра трета четвърт и след 30 минути направиха поврат - 50:45. В последната част Левски още веднъж взе задатък 67:63 при оставащи 63 секунди, само че Титков вкара тройка, а по-късно и панер, с цел да донесе крайния триумф на старозагорци. Даръл Дейвид още веднъж беше най-резултатен с 23 точки, 7 битки и 7 асистенции. 14 точки добави Николай Титков, а  Карлос Пепин - 13.

По 14 точки за Левски вкараха Асен Великов и Зейн Ноулс. Марио Боянов се регистрира с 11 точки. На 10 януари Берое ще бъде хазаин на Ямбол, до момента в който два дни-по-рано Левски ще има посещение на ЦСКА. Утре предстоят още пет мача от кръга, като водачът Черноморец Бургас приема Спартак Плевен.