Отборът на Левски стартира с победа в първия си официален

...

Син празник! Класен Левски отказа 10 от Локо Пд пред хиляди на Герена

Отборът на Левски започва с победа в първия си формален мач за 2022 година, откакто надви с над гостуващия на „ Герена “ отбор на Локомотив Пловдив в конфликт от 20-ия кръг на родната efbet Лига.

Всичко най-интересно се случи през първата част, когато първо Мартин Паскалев получи пряк червен картон в 20-ата минута, с което остави гостите с човек по-малко, две минути по-късно Андриан Краев откри резултата. Милош Петрович изравни в 30-ата минута, само че Филип Кръстев още веднъж даде задатък на "сините " в 32-ата минута с първия си гол за клуба, което се оказа и последното попадение в мача.

Наставникът на домакините Станимир Стоилов залага на капитана Николай Михайлов на вратата, който записва рекорден за него 19-и мач за състезание с клуба в един сезон. В отбраната ще оперират Драган Михайлович, Сонко Сундберг, Хосе Кордоба и Цунами. Като отбранителни халфове ще действан Андриан Краев и Филип Кръстев, а пред тях ще са 17-годишният Асен Митков, по крилата Уелтън и Марин Петков, а на върха на офанзивата е Билал Бари.

Александър Тунчев пък залага на Лукас Райдер на вратата, а Мартин Паскалев, Кристиан Гомес и Йосип Томашевич работят в отбрана. Бирсент Карагарен, Парвиз Умарбаев, Петър Витанов и Александър Василев са в халфовата линия, до момента в който Лукас Салинас ще оперира зад Димитър Илиев и новият нападател Преслав Боруков.

Разликата сред двата отбора в класирането е единствено една точка в интерес на Левски. „ Сините” се намират на шеста позиция с 26 точки, до момента в който Локомотив Пловдив е осми с 25. През есента Локомотив и Левски направиха зрелищен конфликт в Пловдив, завършвайки при 2:2. Последният триумф за „ смърфовете” на „ Герена” е от преди две години, когато гостите си потеглиха с победа 2:1.

/ /

Срещата беше предшествана от минута безмълвие в памет на Апостола на свободата Васил Левски.

Първият четвърт час игра мина равностойно, като и двата тима опитата по няколко центрирания, които обаче не доведоха до удар към една от двете порти. Първият прецизен изстрел към една от вратите бе насочен от Цунами в 16-ата минута, който шутира рисково от сериозна отдалеченост, само че вратарят Лукас Рейдър плонжира и мазета.

Четири минути по-късно обаче "черно-белите " останаха с човек по-малко. Мартин Паскалев, който беше финален в отбрана, препъна откъсващия се самичък против Рейдър Билал Бари, а съдията му подвигна пряк червен картон. Първоначално Волен Чинков уточни бялата точка отсъдена дузпа, само че след инспекция със системата ВАР беше отсъден директен свободен удар.

Свободният удар беше изпълнен от Марин Петков, топката се отби в стената от играчи на „ смърфовете “ и попадна право в Андриан Краев, който без закъснение стреля от границата на панелтерията - 1:0.

След тъкмо половин час игра обаче Локомотив съумя да изравни резултата. Парвиз Умарбаев центрира от ъглов удар, където Хосе Кордоба увисна и изпусна влезлия преди минути Милош Петрович, който засече с глава за 1:1.

Само минута по-късно Билал Бари получи превъзходен пас отляво в наказателното поле от Сонко Сундберг, след което преодоля бранител на Локомотив и стреля от дребен ъгъл към вратата, само че топката се отби от страничната греда на Рейдър.

Левски обаче доста бързо си върна преднината в резултата секунди по-късно, в 32-ата минута, "сините " разиграха отдясно, а Марин Петков откри Филип Кръстев, който стреля фронтално против вратата на Рейдър от отдалеченост и забоде топката в горния му ляв ъгъл за 2:1, след което трибуните на „ Герена “ изригнаха.

В 39-ата минута Димитър Илиев засече с глава центриране от ъглов удар, само че топката мина около лявата греда на Михайлов.

На почивката Димитър Костадинов беше пуснат на мястото на Асен Митков в състава на Левски.

В 64-ата минута "черно-белите " имаха отличен късмет да изравнят резултата. Бирсент Карагарен получи отдясно в наказателното поле, измъкна се от Цунами и стреля рисково към далечния ъгъл, само че топката мина доста покрай дясната греда на Михайлов.

Левски владееше повече топката в слеващите минути, само че нови рискове липсваха.

В 81-ата минута Радослав Цонев откри Филип Кръстев, който проби в наказателното поле, топката бе отбита в ръката на състезател на Локомотив, само че дузпа не беше отсъдена. При повторенията се видя, че няма съображение за 11-метров углавен удар.

Минута преди края на постоянното време "сините " удариха втора греда. Димитър Костадинов стреля пред наказателното поле, получи се рикошет в състезател на гостите, след което топката се отби от напречната греда на Рейдър.