Отборът на Левски продължи серията си от домакински победи срещу

...

Левски измъкна победата срещу Ботев в края

Отборът на Левски продължи серията си от домашен победи против Ботев Пловдив и надделя „ канарчетата “ с 1:0 в мач от 21-ия кръг на Първа лига.

„ Сините “ бяха покрай това да пресечен серията си от 18 следващи победи над този противник на ‚Герена “, само че автогол на Пламен Димов в 88-та минута им донесе триумфа. Днес наставникът на Левски Делио Роси заложи единствено на двама от новите си играчи, пристигнали през зимата – Нашименто и Станислав Костов, до момента в който Габриел Обертан остана на пейката. Домакините бяха неефективни в офанзива и мъчно стигаха до голови положения, до момента в който пловдивчани можеха да поведат през първата част, само че удар на Тодор Неделев срещна напречната греда. След почивката „ сините “ натиснаха, само че продължиха да са беззъби в офанзива и по всичко изглеждаше, че дуелът ще приключи без голове, само че в 88-та минута Роман Прохазка центрира отдясно по земя, а Димов изпрати топката в личната си врата при опита да пресече подаването. По този метод Левски продължи победната си серия против Ботев и към този момент има 42 точки, девет по-малко от водача Лудогорец. „ Канарчетата “ остават на пета позиция в подреждането с актив от 32 точки. /БГНЕС
Източник: bgnes.com