Отборът на Колумбия надви Уругвай с 1:0 и продължава напред

...

COPA AMERICA: Колумбия се класира за полуфинал, Уругвай отпадна

Отборът на Колумбия надделя Уругвай с 1:0 и продължава напред към полуфиналите на Копа Америка. Двата отбора не откриха път към вратата на съперника в постоянното време и взеха решение изхода на мача след осъществяване на дузпи.

Срещата започва с напън на символичните домакини. След четвърт час игра Единсон Кавани се свлече в наказателното поле, само че съдията подмина обстановката и претенциите на уругвайците.

В края на първата част Колумбия профука чиста опция за разкриване на резултата, откакто Луис Муриел стреля настрана от вратата. Второто полуврме стартира по еднакъв метод - с пропуск на колумбийците. Този път Дуван Сапата се включи добре в наказателното поле, само че шутът му бе блокиран от бранител.

В 73-ата минута Муслера опази нулевото тъждество, отразявайки удар с глава на Сапата.

След приключването на постоянните 90 минути се пристъпи напряко към осъществяване на дузпи, където Давид Оспина отрази два удара на съперника и класира Колумбия напред в шампионата.

В идната фаза отборът ще се изправи против Аржентина. В другия полуфинал ще се сблъскат домакинът Бразилия и Перу.
Източник: fakti.bg