Отборът на Жирона постигна победа с 2:0 в огстуването си

...

Порту отстреля Леганес и донесе три точки на Жирона

Отборът на Жирона реализира победа с 2:0 в огстуването си на Леганес от 28-ия кръг в Примера дивисион. Героят в съботната вечер за каталунците бе Порту, който означи и двете попадение за своя отбор в 13-ата и 22-ата минута.

Жирона откри резултата с една от първите си по-добри офанзиви в мача. В 13-ата минута Порту бе изведен технично зад отбраната и той невъзмутимо прати топката около плонжа на вратаря за 0:1.

В 22-ата минута гостите удвоиха преднината си. Валери Фернандес се отскубна от директния си надзирател отляво и пусна към Порту, за който остана да засече кълбото от близко за 0:2.

В 40-ата минута каталунците бяха покрай трето попадение, само че Хуанпе от близко нацели напречнта греда.

В самия завършек на първата част Леганес върна един гол, само че след намесата на ВАР той бе анулиран.

Така Жирона се поздрави с триумфа и с актив от 34 точки се намира на 12-ото място в класирането. Леганес пък е с 33 точки на 14-ата позиция в таблицата.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 28 кръг, събота 16 март  Леганес 0:2краен резулат  Жирона