Отборът на Испания се класира за полуфиналите на световното първенство

...

Испания е на полуфинал на световното първенство по футбол за жени

Отборът на Испания се класира за полуфиналите на международното състезание по футбол за дами, което Българска национална телевизия 3 излъчва онлайн.

Испанките записаха триумф с 2:1 над финалистките от 2019 година Нидерландия в новозеландския град Уелингтън. За първият път в историята иберийките стигнаха до финалната четворка на Мондиал за дами.
До 81-ата минута нито един от двата тима не съумя да означи. 9 минути преди края на постоянното време обаче, Испания получи дузпа, а Мариона Калдентей я осъществя.
Стефани ван дер Храхт съумя се разпише в добавеното време и вкара дуела в продължения.
В 111-ата минута Салма Паралуело означи победното попадение, което класира отбора на Испания във финалната четворка на шампионата.

На полуфиналите Испания ще се изправи против спечелилия от мача Япония - Швеция, който започва през днешния ден в 10:30 ч. в Оукланд.