Отборът на Испания се класира за четвъртфиналите на европейското първенство

...

Испания излъга Хърватия след продължения

Отборът на Испания се класира за четвъртфиналите на европейското състезание по футбол, откакто победи Хърватия с 5:3 след продължения.

Редовното време на дуела в Копенхаген приключи 3:3.

Възпитаниците на Луис Енрике преобладаваха през цялото време, само че в 20-ата минута хърватите поведоха в резултата след безразсъден автогол на Педри, който върна топката от центъра на терена към вратаря на Испания Унай Симон, който не съумя да си спре кълбото и то влетя във вратата му.

В 38-ата минута Пабло Сарабия се разписа от добавка след удар на Хосе Гая и възвърне равенството.

След почивката Испания продължи да господства и стигна до цялостен поврат в 57-ата минута, когато Сесар Аспиликуета вкара с глава.

Феран Торес в 77-ата минута повиши на 3:1.

Хърватия обаче не се съобщи, а резервата Мислав Орсич върна един гол в 85-ата минута.

В 3-ата минута от добавеното време друга запаса - Марио Пашалич с глава направи 3:3.

Така се стигна до продълженията, като в самото им начало Хърватия имаше отличен късмет да стигне до цялостен поврат, само че ударът на Орсич от непосредствена непосредственост бе отразен от бранител на испанците.

В 100-ата минута Даниел Олмо откри Алваро Мората в наказателното поле на противника и нападателят преодоля Ливакович със страховит изстрел от воле.

Само след три минути Ла Фурия Роха нанесе решаващия си удар посредством Микел Оярсабал, който оформи крайното 5:3.
Източник: bnr.bg