Отборът на Интер направи успешен старт на защитата на титлата

...

Интер започна успешно защитата на титлата си

Отборът на Интер направи сполучлив старт на отбраната на купата си в Италия, откакто разгроми Дженоа с 4:0 вкъщи в мач от първия кръг на италианското футболно състезание. На " Джузепе Меаца " страховит дебют за " нерадзурите " направи халфът Хакан Чалханоглу, който още в шестата минута асистира на Мартин Шкриниар за първия гол, а осем минути по-късно самичък повиши на 2:0.
След почивката възпитаниците на Симоне Индзаги стигнаха до нови два гола, дело на Артуро Видал и друго ново попълнение - Един Джеко. Играчите на Дженоа също имаха своите шансове, само че вратарят на домакините Самир Ханданович отрази всички пет точни удара към неговата врата.

Успешен дебют направи и Маурицио Сари, откакто неговият Лацио победи Емполи с 3:1 като посетител с голове на Сергей Милинкович-Савич, Мануел Лацари и Чиро Имобиле от дузпа.