Отборът на Хетафе победи у дома с 3:1 Гранада в

...

Хетафе спря Гранада за върха в Примера дивисион

Отборът на Хетафе победи вкъщи с 3:1 Гранада в дуел от 11-ия кръг и отдалечи противника от първото място в Примера дивисион. Гранада се показва сензационно от началото на сезона, като при триумф над Хетафе, можеше да изпревари водача Барселона с 1 точка, само че това не се случи. Каталунците и Реал Мадрид останаха на върха, като имат и мач в запас, защото първото Ел Класико за сезона беше преместено за декември поради политическата конюнктура в Барселона. Хетафе изкова триумфа си още през първото полувреме на “Алфонсо Перес”, откакто дръпна с два чисти гола с попадения на Анхел Родригес (35) и Мауро Арамбари (41) с глава след осъществяване на ъглов удар. Гостите се върнаха за малко в мача четвърт час преди края, когато Антонио Пуертас понижи. В 88-ата обаче интригата беше убита от трети гол за домакините, а негов създател стана Давид Тимор с фантастично осъществяване на директен свободен удар с левия крайник. МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА