Отборът на Гинган регистрира първата си победа от 4 февруари

...

Гинган направи решителна крачка към спасението

Отборът на Гинган записва първата си победа от 4 февруари насам, откакто победи с 2:1 Бордо в мач от 31-вия кръг на френската Лига 1. Бившият футболист на Лудогорец Джонатан Кафу не бе в групата на Бордо за мача. И трите попадения в мача паднаха през второто полувреме, като резултатът бе открит в 55-ата минута от Клемен Грение, който се разписа със зрелищен гол от директен свободен удар. В 59-ата минута Мустафа Диало се оказа най-съобразителен след безредие след осъществяване на фаул и с удар с десния крайник от границата на наказателното поле повиши на 2:0.

Бордо потърси обрата, само че в дребното оставащо време гостите съумяха да стигнат само до почетен гол, чийто създател стана бразилският нападател Малкълм. В 80-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Джордан Икоко. Малкълм се нагърби с осъществяването, само че то бе избавено от вратаря на Гинган Карл-Йохан Йонсон. Последваха обаче серия от рикошети и топката се върна още веднъж у Малкълм, който въпреки и паднал на земята, съумя да я прати в мрежата, оформяйки крайния резултат.

В класирането Гинган се изкачи до 10-ото място с 38 точки, до момента в който Бордо е на 12-а позиция с 37 пункта.
Лига 1 31 кръг, неделя 1 април  Гинган 2:1краен резулат  Бордо