Отборът на ФКСБ се класира по инфарктен начин за плейофа

...

Червен картон и гол в края помогнаха на ФКСБ да продължи напред

Отборът на ФКСБ се класира по инфарктен метод за плейофа в Лига Европа. Румънският отбор завоюва като посетител с 1:0 в реванша против Млада (Болеслав) в Чехия. В първата среща в Румъния двата отбора не излъчиха победител 0:0. Така днешният триумф на ФКСБ бе решителен за крайния излаз на конфликта.

Гостите бяха подкрепени и от обстоятелството, че Млада (Болеслав) остана в понижен състав в 75-ата минута, когато Антонин Крапка извърши жестоко нарушаване и получи втори жълт и червен картон.

Така ФКСБ се възползва от численото си преимущество в края на мача и съумя да стигне до толкоз скъпия гол. Това се случи в първата минута на добавеното време, когато Йонуц Пантиру получи в наказателното поле, напредна на скорост и с удар от дребен ъгъл съумя да прати топката под гредата за крайното 0:1.

Така ФКСБ се класира за плейофа в Лига Европа и там ще се изправи против португалския Витория (Гимараеш).