Отборът на Етър (Велико Търново) се класира за 1/8-финалите в

...

Цар Иван III поведе болярите към 1/8-финалите

Отборът на Етър (Велико Търново) се класира за 1/8-финалите в шампионата за Купата на България, откакто победи с 4:2 като посетител Созопол. В воин за отбора на Станислав Генчев се трансформира нападателят Иван Петков, който осъществя хеттрик, като и трите му попадения бяха с глава. “Болярите” на два пъти повеждаха в резултата посредством Петков (39', 67'), само че отбора на Малин Орачев успяваше да изравни посредством Ахмедов (60') и Божинов 82' и да прати срещата в продължения. Там обаче голмайсторът за трети път се разписа, а малко по-късно и Румен Руменов оформи крайното 4:2.

Дебют за Етър записаха пристигналите от ЦСКА-София Пламен Гълъбов и Никола Колев, като вторият даже се регистрира с асистенция за попадението на Иван Петков в 39-ата минута. Юношата на Литекс центрира отляво и снажният нападател на “болярите” осъществя дежурния си гол с глава. Четвърт час след подновяването на играта домакините стигнаха до изравнително попадение. Негов създател стана резервата Ахмед Ахмедов, който също се разписа с глава след центриране от ъглов удар. Пет минути по-късно обаче още веднъж Петков бе в прегръдките на “виолетовите”, откакто още веднъж ги изведе напред в резултата.

В 82-ата минута обаче момчетата на Малин Орачев още веднъж възвърнаха равенството. Станислав Дрянов бе фаулиран от Пламен Гълъбов в наказателното поле, Драганов не се поколеба да покаже бялата точка, а зад топката застана Любомир Божинов, който изравни и прати мача в продължения. В петата минута на първото продължения Иван Петков осъществя третото си попадение в дуела. Нападателят на “виолетовите” още веднъж бе неосъществим на втория етаж и за трети път прониза с глава мрежата на Поморие. Десет минути по-късно - в 115-ата, Георги Сърмов трансферира вратаря, Румен Руменов стигна до нея и несмущаван я прати в мрежата, с цел да подсигури мястото на търновци на 1/8-финалите.

Поморие - Етър 2:4
0:1 Петков 39’
1:1 Ахмедов 60’
1:2 Петков 67’
2:2 Божинов 82’ (д)
2:3 Петков 95’
2:4 Руменов 115’

Поморие : 12. Тодоров, 21. Расим, 5. Петков, 11. Лозев, 18. Петков (9. Ахмедов 46’), 16. Божинов, 13. Коев, 4. Петров, 25. Шопов, 20. Дрянов, 22. Лемперов
Старши треньор : Малин Орачев

Етър : 12. Акалски, 6. Кямил, 16. Гълъбов, 4. Скерлев, 30. Атанасов, 22. Колев (5. Сърмов 55’), 17. Ивайлов, 91. Тодоров, 92. Почански (11. Станев 81’), 9. Петков, 10. Колев (8. Руменов 68’)