Отборът на Дунав загуби с 2:4 от Етър в Русе

...

Етър разби Дунав в Русе

Отборът на " Дунав " загуби с 2:4 от " Етър " в Русе в мач от осмия кръг на Първа лига след слаба игра, изключително през първото полувреме. Така русенският отбор записа шеста загуба от началото на сезона, а в края на мача локалните почитатели скандираха " Оставка ".
Мачът стартира кошмарно за домакините. В 10-ата минута при първата си сериозна офанзива " Етър " поведе в резултата. Даниел Младенов бе прецизен след асистенция на Флорент Боджадж. Четири минути по-късно футболистите на Красимир Балъков водеха с 2:0. Велко Батрович означи с техничен прехвърлящ удар, откакто бе изведен от Георги Сърмов.
В 20-ата минута гостите от Велико Търново направиха резултата типичен. Румен Руменов означи за 3:0, откакто отбраната на " Дунав " сгреши при изнасянето на топката.
В добавеното време на първата част футболистите на " Дунав ", които до този миг имаха единствено два отправени удара в очертанията на вратата на " Етър ", съумяха да понижат на 3:1. Красимир Станоев означи с изстрел от директен свободен удар.
В началото на второто полувреме Дунав заигра мощно и в 49-ата минута, а след центриране на Светослав Ковачев Георги Динков означи с глава втория гол за " Дунав ". В 59-ата минута Ндиайе бе покрай изравнително попадение, само че ударът му с глава срещна напречната греда.
В 71-ата минута реферът отсъди дузпа в интерес на " Етър ", а Георги Сърмов бе прецизен от бялата точка за 2:4.
Източник: bnr.bg