Отборът на Динамо (Загреб) направи историческия първи мач на Аталанта

...

Динамо хвърли здрав бой на Аталанта за добре дошъл в ШЛ

Отборът на Динамо (Загреб) направи историческия първи мач на Аталанта в Шампионската лига призрачен. Хърватският отличник разгроми с 4:0 бергамаските като хазаин в дуел от група С. Основната заслуга за изразителния триумф беше на нападателя Мислав Оршич (31’, 42’, 68’), който заби хеттрик, откакто резултатът беше открит от Марин Леовац (10’).

Начало на разгрома даде Леовац още в 10-ата минута, когато засече подаване на Петър Стоянович. Оттам нататък стартира шоуто на Оршич. В 31-ата минута с шут по земя от границата на наказателното поле той прати топката в мрежата на гостите. В 42-ата минута 26-годишният хърватин повиши на 3:0, откакто от близко чукна с глава топката, която Ариян Адеми насочи към него. Нападателят оформи своя хеттрик, както и крайното 4:0 в 68-ата минута, когато се възползва от отличен прехвърлящ пас на Кевин Теофил-Катерин.
90'+4 FT Dinamo - Atalanta 4:0 (Leovac, Orši hat-trick) #dinamozagreb #UCL
Pixsell pic.twitter.com/ORnSvrSpwE
— GNK Dinamo (@gnkdinamo) 18 септември 2019 година Така Динамо поведе в групата с 3 точки и по-добра голова разлика от втория Манчестър Сити, победил Шахтьор (Донецк) с 3:0. Така украинците и Аталанта остават без актив след първите си мачове в шампионата. Шампионска Лига 1 кръг, сряда 18 септември  Динамо Загреб 4:0краен резулат  Аталанта