Отборът на Динамо (Киев) стигна до плейофите за класиране в

...

Динамо стигна до плейофите на Шампионската лига

Отборът на Динамо (Киев) стигна до плейофите за класиране в групите на Шампионската лига след втора победа над австрийскя Щурм (Грац).

След пестелив триумф с 1:0 в първия мач, който се изигра в Лодз, довечера възпитаниците на треньора Мирча Луческу се изтезаха при гостуването в Грац и стигнаха до триумфа след продължения.

В 27-ата минута Расмус Хойлунд вкара за Щурм, а резултатът се резервира до края на постоянното време и по този начин се стигва до спомагателните 30 минути.

В 97-ата минута Виктор Циганков подаде към Константин Вивчаренко, който от границата на наказателното поле прониа вратата на домакините. В 112-ата минута самият Циганков се разписа за 2:1 след сполучлива контраофанзива на своя отбор.

В плейофите за влизане в групите на Шампионската лига Динамо ще се изправи против португалския Бенфика. Срещите са на 16/17 август и на 23/24 същия месец.