Отборът на Дея Спорт“ отново се показа като евробоец и

...

„Дея Спорт“ успя да обърне гранда „Олимпиакос“, но отпадна достойно за „Чалъндж къп“

Отборът на „ Дея Спорт “ още веднъж се появи като евробоец и съумя да обърне гръцкия гранд „ Олимпиакос “ с 3:2 гейма пред към 1200 фенове в зала „ Младост “.

Този триумф не доближи за класиране на четвъртфинал, само че донесе доста наслада и позитивни страсти за публиката, която се трансформира в седми състезател на полето за момчетата на младия треньор Андрей Николов.

В обособените геймове резултатът е 27:29, 23:25, 25:18, 30:28 и 18:16 в тайбрека.

Тодор Вълчев беше най-резултатен със своите 28 точки. Стефано Патриарка добави 15 точки, а Николай Учиков 13 точки.

„ Браво на тима, който се показа ослепително против гранд като „ Олимпиакос “, воден от именит треньор като Алберто Джулиани.. Тръгваме си с високо вдигнати глави от шампионата „ Чалъндж къп “. Достигнахме до осминафинал, като победихме многократните първенци на Испания, Швейцария и Гърция. Благодарности и за публиката “, показа след мача президентът и притежател на „ Дея Спорт “ доктор Александър Маджуров.

Последният мач на бургазлии за календарната 2022 година е в събота против „ Пирин “ в Разлог. Двубоят е от 11-ия кръг в Супер Волей. Началото е в 18:00 часа.
Източник: novinata.bg