Отборът на „Ботев“ (Враца) постигна изключително лесен успех с 3:0

...

Ботев/Враца/ изнесе футболна лекция на Витоша/Бистрица/, вече мисли за Европа /снимки/

Отборът на „ Ботев “ (Враца) реализира извънредно елементарен триумф с 3:0 над „ Витоша “ (Бистрица) в конфликт от 27-ия кръг на Първа професионална лига. Първото попадение за домакините осъществя Валери Домовчийски (43). В началото на втората част Румен Гьонов си означи автогол, а последният гол в мрежата на “тигрите” бе дело на Петър Атанасов (67).
Разликата сред двата отбора към този момент е девет точки, а те доста мъчно могат да бъдат наваксани в оставащите пет кръга от група “А” на втората осмица. Съставът на Сашо Ангелов е на крачка от спечелването на второто място в групата, което дава право на присъединяване в баражите за Лига Европа.
Първата забавна обстановка бе пред вратата на домакините. Четин Садула получи пас на фланга, след което капитанът на “тигрите” проби и центрира, само че Красимир Костов улови топката.
Малко по-късно Георги Вълчев опита шут от над 25 метра, само че кълбото отлетя високо над вратата. В 11-ата минута Валери Домовчийски откри съвършено в наказателното поле Петър Атанасов, който стреля, само че стражът на гостите съумя да избие.
Две минути по-късно Симеон Мечев центрира към Даниел Генов, крилото на врачани удари топката с глава, само че не откри задачата.
В 16-ата минута Тодор Гочев може би трябваше да бъде изпъден. Крайният защитник употребява двете си ръце, с цел да попречи на Даниел Генов да поеме извеждащо подаване и да излезе на добра позиция. Главния арбитър Петър Костадинов отсъди фаул, само че не и втори жълт картон за бранителя.
Валери Домовчийски извърши фаула, който беше на малко над 20 метра от задачата. Таранът шутира технично, само че коженото кълбо кацна върху напречната греда.
В 42-ата минута Християн Василев се отличи с невероятна интервенция. Домовчийски се оправи с няколко бранители, след което капитанът на домакините изскочи фронтално против вратата и стреля към левия ъгъл, само че Василев с една ръка избави. Секунди по-късно обаче Валери Домовчийски се разписа в мрежата на Витоша. Попадението стана, откакто Румен Гьонов не пресече центриране и Петър Атанасов стигна до топката в наказателното поле. Крилото върна кълбото към Домовчийски, който с едно допиране се разписа за 1:0.
Нападателят в състава на Сашо Ангелов заби своя пети гол от началото на сезона в Първа професионална лига.
Втората част стартира мечтано за „ Ботев “. В 50-ата минута Симеон Мечев центрира от фаул на първа греда, където Румен Гьонов опита да почисти с шпагат, само че вместо това прати топката в мрежата на Християн Василев.
В 62-ата минута Петър Атанасов нанесе шут с десния крайник, който обаче мина настрана от задачата. Пет минути по-късно Атанасов записа името си измежду голмайсторите. Атакуващият футболист на врачани се разписа след удар от директен свободен удар.
В 72-ата минута основният арбитър сподели втори жълт картон на Тодор Гочев. Десет минути преди края на конфликта Вълчев опита да се разпише, само че опитът му бе прекомерно неакуратен. Това бе и последната любопитна обстановка в конфликта на стадион "Христо Ботев ".
В идващия кръг „ Ботев “ гостува на Етър, а “тигрите” ще пътуват до Стара Загора, с цел да премерят сили с „ Верея “.

„ Ботев “ – „ Витоша “ 3:0

1:0 Валери Домовчийски (43)
2:0 Румен Гьонов (50-авт.)
3:0 Петър Атанасов (67)

Стартови сформира:
„ Ботев “ (Враца): 33. Красимир Костов, 11. Андреас Васев, 37. Венцислав Керчев, 18. Илия Миланов, 3. Мартин Кавдански, 7. Георги Вълчев, 23. Симеон Мечев, 9. Даниел Генов, 10. Петър Атанасов, 71. Емил Стоев, 30. Валери Домовчийски
Ст. треньор: Сашо Ангелов

„ Витоша “ (Бистрица): 1. Християн Василев, 2. Тодор Гочев, 5. Венцислав Бонев, 6. Румен Гьонов, 7. Кристиян Кочилов, 24. Георги Купенов, 23. Емил Гъргоров, 14. Четин Садула, 88. Ивайло Лазаров, 96. Наско Милев, 99. Стефан Христов
Ст. треньор: Росен Кирилов