Отборът на "Ботев" /Враца/ е новият лидер във Втора лига.

...

Измъчена победа за Ботев над 10 от Струмска слва и врачани отново са на върха

Отборът на "Ботев " /Враца/ е новият водач във Втора лига. Тимът на Сашо Ангелов победи с 1:0 "Струмска популярност " в мач от 14-ия кръг на втория ешелон, като се възползва чудесно от равенството (0:0) сред "Локомотив " /София/ и "Царско село ". Така врачани изместиха "железничарите " от върха. Единственото попадение на стадион "Христо Ботев " означи Деян Иванов в 39-ата минута. В 15-та мин. Смирнов беше изведен зад тила на защитата, последният в нея Георги Иванов го хвана с ръце и го смъкна, за което получи пряк червен картон от рефера Иван Пенчев.
След почивката "Ботев " /Враца/ продължи да натиска. В 50-та мин. Кабов беше изведен, само че от 7 м не съумя да уцели вратата. В 52-та мин. Иво Михайлов прати топката в лявата греда след центриране на Борисов. Последваха удари на Борисов, Спас Георгиев и влезлият като запаса Атанас Димитров, които бяха отразени от вратаря Костадинов. В 65-та мин. Борисов от упор не съумя да преодолее стража.
В 75-та мин. "Струмска популярност " изтърва златна опция да изравни, когато Альошев разреши на Кристиан Тасев да излезе самичък против Николай Кръстев, само че вратарят на врачани се оправи.
За "Ботев " /Враца/ играха: Николай Кръстев, Атанас Кабов /68 Илия Карапетров/, Атанас Фиданин, Борислав Борисов, Даниел Гаджев, Деян Иванов, Емил Стоев, капитанът Ивайло Михайлов, Петър Альошев, Спас Георгиев /59 Атанас Димитров/ и Янаки Смирнов /80 Тодор Чаворски/.
"Струмска популярност " излезе в състав: Радослав Костадинов, капитанът Димитър Петков, Денислав Мицаков, Георги Иванов, Мартин Костов, Ангел Маджиров /73 Калоян Евгениев/, Георги Янев /57 Тодор Зюмбулев/, Ивайло Стоянов, Кристиан Тасев, Стоян Георгиев и Александър Аспарухов /80 Борислав Николов/.
Източник: bulnews.bg