Отборът на Борусия Дортмунд се върна еднолично на върха в

...

Пако Алкасер върна Борусия Дортмунд на върха в Бундеслигата

Отборът на Борусия Дортмунд се върна еднолично на върха в класирането на Бундеслигата, откакто реализира късен, само че доста скъп триумф с 2:0 при семейството си на Волфсбург в мач от 27-ия кръг на шампионата.

Възпитаниците на Люсиен Фавър бяха съществено затруднени от „ вълците “ на „ Сгинал Идуна Парк “, като и двата отбора владееха относително поравно топката и сътвориха по няколко рискове, а по всичко изглеждаше, че няма да си отбележат гол и ще поделят точките. Все отново домакините стигнаха до успеха, с помощта на два гола след 90-та минута на централния си нападател Пако Алкасер, и по този дръпнаха с две точки на директния си противник за купата Байерн Мюнхен, който стъпи изкривено при гостуването си на Фрайбург и направи тъждество 1:1. На „ Швардвалд Щадион “ домакините поведоха в резултата още в третата минута посредством Лукас Холер, а Роберт Левандовски възвърне равенството двадесет минути по-късно, само че баварците по този начин и не съумяха да стигнат до цялостен поврат.